Toaleta v domácnosti


Princip fungování

Lidé v minulosti takové vymoženosti neměli, takže venku býval záchod suchý, ovšem museli jsme zde počítat s ne moc zrovna příjemným zápachem. Dnes si asi nedovedete představit, že byste bydleli v domě bez splachovacího záchodu. Jak funguje záchod nebo chcete-li toaleta? Jeho první částí je horní nádržka, kterou připojujeme ke zdroji vody. Máme zde plovák, který nám po dosažení nastavené hladiny vody uzavře její přívod. Jakmile přijdeme a zmáčkneme tlačítko, tak voda proudí do záchodové mísy.

historický záchod

Aby bylo opláchnutí vnitřního povrchu záchodu co nejlepší, tak se využívá proudění vody po horním okraji mísy. Následně si můžeme všimnout toho, že dolní část záchodu funguje jako sifon, protože se snaží vodu vcucnout. Je to dáno tím, že zde máme zakřivenou rouru, ve které je vždy určité množství vody a při spláchnutí přepadává přes horní okraj zahnuté trubky do kanalizace. Než jdou záchody do sériové výroby, tak jsou pečivě testovány.

Ucpání

Jedním z bodů celého testu je i to, kolik toho záchod vydrží, než se ucpe. Možná Vám to přijde úsměvné, ovšem pro bezstarostné používání jsou takové věcí potřeba a jistě je oceníte. I přes to se nám však může stát, že se záchod ucpe, přičemž takovou situaci je potřeba řešit. Nejsnadnější je situace, když voda po nějaké době sjede a po opakovaném spláchnutí bude už vše v pořádku. Když to nepomůže, tak si můžeme zakoupit gumový zvon, který vytvoří tlak a splašky uvolní.

veřejná toaleta

Dále je tu možnost zakoupit chemický přípravek a ten do záchodu nalít. Jestliže nepomůže chemická ani mechanická cesta, tak je na místě kontaktovat společnost, která tento problém vyřeší. Přeci jen se nám může stát i situace, že se ucpe odpadní potrubí někde dál v nemovitosti, takže s tím už si sami bez vybavení opravdu neporadíme. Firma má i endoskopickou kameru, kterou si vše může prohlédnout zevnitř a situaci zhodnotit.