Také se vás s partnerem s přibývajícím věkem čím dál častěji ptají rodiče, nebo přátelé na tu zřídkakdy oblíbenou otázku “kdy už bude svatba?” Svatba je jeden z klíčových okamžiků našeho života. Je to slib dvou zamilovaných lidí, kteří se rozhodli vyslovit své “ANO”. A to buď na příslušném úřadě, nebo v kostele. Přestože již není žádnou výjimkou, že se lidé berou při zjištění čekajícího potomka, aby nežili takzvaně “na hromádce”, jsou zde i tací, kteří svatbu neplánují vůbec. Mají k tomu různé důvody. Pro někoho, zejména pro muže, znamená svatba pouhý cár papíru, kterým se nic prakticky nezmění. Ženy, které se ocitli ve vztahu s takovým partnerem bývají pak velmi často zklamány, když se žádosti o ruku nedočkají ani po narození potomka. Pokud si je partner nevezme ještě před narozením dítěte, často potom řeší situaci jako je například příjmení dítěte.
Protože nevědí, zda si je partner po narození přeci jen nerozhodnou vzít. Pokud se přesto budoucí maminka rozhodne dát svému dítěti příjmení po otci, nastávají poté často okamžiky, kdy maminku na institucích oslovují příjmením stejným, jako má dítě. Mamince potom v takových situacích chvíli trvá, než ji dojde, že vlastně volají na ni. Z toho důvodu si některé ženy rozhodli ponechat dítěti svoje příjmení. Avšak ani toto rozhodnutí není nezvratné, později jde dítěti, pokud se tatínek přeci jen rozhodne ke sňatku, příjmení dítěte změnit. A jak jsou na tom se svatbou jiné státy? V Evropě je princip víceméně stejný, jako u nás. Ale jak je tomu mimo Evropu? Měla jsem možnost hovořit na téma svatba s dlouholetým známým z daleké Srí Lanky. Ten popisoval přesně krok po kroku, jak u nich taková svatba probíhá.
Překvapující bylo, že u nich je naprostým zvykem, že rodiče budoucích manželů se nejprve sejdou, zejména rodiče ženy za rodiči muže, aby nejprve poznali, do jaké rodiny se jejich dívka provdá. Sejdou se buď u společného oběda, nebo večeře a navzájem spolu hovoří. Až teprve, když rodiče budoucí nevěsty uznají, že by to mohl být ten vhodný muž, dají budoucím manželům svolení a až poté se koná žádost o ruku. Místní obyvatelé bývají velice posvátní a svatba je pro ně velká událost. Jejich náboženstvím je v populaci nejrozšířenější buddhismus. Ale vraťme se zpět k nám do Čech. Ještě, než nastane tento významný krok, je potřeba dát vědět svatebčanům s dostatečným předstihem o konání svatby. Stále váháte jaké svatební oznámení zvolit? Navštivte naše webové stránky, kde naleznete nespočet motivů a návrhů na Vaše dokonalé svatební oznámení! Věříme, že i vy si u nás vyberete.